25 jaar Gladiolen, dat vieren we drie keer

Gladiolen wordt 25. Om deze verjaardag en de mooie titel te vieren, kondigt vzw Keizer Karel maar liefst drie initiatieven aan: een theatershow, een boek en een expo.

Belpop Bonanza Gladiolen Special

Bij zo’n grote verjaardag hoort een sjieke verjaardagstaart. Die komt uit de koker van Jan Delvaux en Jimmy Dewit (DJ Bobby Ewing), twee muziekfreaks en specialisten in Belgische popmuziek die al vele jaren theatershows maken onder de noemer Belpop Bonanza. 

Voor de 25ste verjaardag van Gladiolen maken ze een avondvullend spektakel met verhalen, beelden, foto’s en muziek over de trots van ons Kempense wonderdorpje.

Wat is de broncode van Gladiolen? Waarom staat het zo sterk? Wat is het soortelijk gewicht? En wat mag er na een kwarteeuw zeker niet vergeten worden? Een cadeau met een keizerlijke strik voor de medewerkers, de sympathisanten en alle Olenaars. 

Praktisch

  • donderdag 25 september
  • in cultuurcentrum ’t Schaliken in Herentals
  • 25 euro
  • tickets zijn te koop op www.schaliken.be 

Het boek: 'Gladiolen, 25 Jaar Olense Festivalgeschiedenis' door Jan Delvaux

Dit boek is een tussentijdse biografie van een evenement met een bijzonder verleden en een schitterende toekomst. Of hoe een bescheiden dorpsfeest tijdens het Keizer Kareljaar uitgroeit tot een tweedaagse met het beste uit de Lage Landen voor bijna 20.000 toeschouwers.

Jan Delvaux kampeert nog in het archief van Gladiolen. Zijn boek verschijnt op 23 mei. Je kan het nu al bestellen op shop.gladiolen.be. Het boek kost 25 euro.

De expo: 25 Jaar Gladiolen

Op het festivalterrein van Gladiolen staat een oud herenhuis dat getuige was van vele edities. Van 23 mei tot 8 juni kan je het pand bezoeken voor een interactieve tentoonstelling over 25 jaar Gladiolen.

Huisfotografen Joris Bulckens, Julie Rommelaere en Thomas Geuens stellen hun meest memorabele festivalfoto’s tentoon, aangevuld met bijzondere objecten, verhalen en herinneringen uit onze rijke festivalgeschiedenis.

Praktisch

  • van 23 mei tot 8 juni
  • in Het Huishouden, Oevelseweg 1
  • gratis, na reservatie van een tijdslot op www.gladiolen.be

Oproep: festivalfoto's uit de beginjaren

Gladiolen roept zijn bezoekers van het eerste uur op om op zoek te gaan naar oude festivalfoto's uit de jaren 2000 tot 2006. Heb je thuis nog wat liggen? Neem dan contact op met info@gladiolen.be om verdere afspraken te maken.

Gepubliceerd op zaterdag 26 apr 2025 om 11:08