Week van de Opvoeding 2026: plezier in opvoeden

Van 16 tot en met 23 mei vieren we opnieuw de Week van de Opvoeding. Die staat dit jaar in het teken van ‘Plezier in opvoeden’. Opvoeden is niet altijd simpel, maar tegelijk zit opvoeden ook vol kleine gelukjes.

Tijdens de Week van de Opvoeding zetten we dat plezier in de spotlight. Want door samen te genieten, gaan kinderen en hun opvoeders groeien.

Kom jij met je gezin ook naar onze kleine, warme momenten?

Ook door het jaar ben je meer dan welkom in het Huis van het Kind voor elke opvoedingsvraag. Verder organiseren we regelmatig activiteiten voor ouders, grootouders en kinderen. Je ontmoet er andere gezinnen, wisselt ervaringen uit en komt even op adem.

Een greep uit ons aanbod:

Als kleine kinderen groot worden: Praten over drugs, alcohol en vapen met je tiener - woensdag 6 mei om 19.00 uur

Online

Heb je kinderen tussen 10 en 16 jaar die nog geen tabak, alcohol of drugs gebruiken of er net mee beginnen experimenteren? Neem dan deel aan deze gratis webinar.

Info en inschrijven 

Ravotten op Zolder – dinsdag 12 mei tussen 9.00 en 11.00 uur

In lokaal dienstencentrum Komie Geire

Alle kindjes tussen 0 en 3 jaar zijn welkom op onze SpeelBabbel. Terwijl de kindjes spelen met aangepast materiaal, maken de ouders kennis met elkaar en kunnen ze ervaringen uitwisselen. Inschrijven hoeft niet, spring vrijblijvend binnen.

Praten met je tiener over gamen – woensdag 20 mei om 19.00 uur

Online

Jongeren spenderen in dit digitale tijdperk steeds meer tijd aan gamen. Voor ouders soms een bron van zorgen, want hoe ga je daar mee om? Tijdens deze gratis webinar ontvang je een heleboel tips en tricks.

Info en inschrijven

Webinar ‘Ontdek het plezier in opvoeden’ – donderdag 21 mei om 20.00 uur

Online 

Radiopresentator Annelies Moons en theatermaker en auteur Suzanne Grotenhuis gaan met elkaar in gesprek over zowel de lichte als de lastige kanten van opvoeden. Ze hebben het over twijfels en torenhoge verwachtingen, maar ook over humor en de kunst om het doorheen de dagelijkse drukte toch wat plezant te maken.

Je ontdekt:

  • waarom plezier zo’n belangrijk, maar soms vergeten element is in opvoeding.
  • hoe humor en speelsheid de band met je kind versterken.
  • op welke manier je minder focust op moeilijkheden.
  • hoe je te midden van chaos toch voor een portie pret kan zorgen.

Deelnemen is gratis.

Info en inschrijven

Na het inschrijven, ontvang je een deelnamelink om de webinar te volgen.

SpeelBabbelen met boekjes – dinsdag 26 mei tussen 9.00 en 10.00 uur

In de bibliotheek

Ga mee op zoek naar Lode de Beer, want die is verdwenen. Samen ga je op tocht door de bib. Onderweg ontdek je geluiden en verhaaltjes.

Een ontdekkingstocht voor baby’s en peuters tussen 0 en 3 jaar, samen met hun (groot)ouders. Inschrijven is niet nodig, kom vrijblijvend langs.

Zoek je informatie over het opgroeien en opvoeden van je baby, peuter, kleuter, kleine of grote kind? Ben je bezorgd over het gedrag of de gevoelens van je kind of tiener? Babbel je eens graag met anderen over het ouderschap of heb je hulp nodig? In al deze gevallen staat Huis van het Kind voor je klaar. In Olen vind je het Huis van het Kind in lokaal dienstencentrum Komie Geire.

Gepubliceerd op zaterdag 25 apr 2026 om 11:47